четвер, 27 лютого 2020 р.

В армію з 18 років за бажанням?..

Юнаків віком 18-19 років рекомендовано призивати лише за бажанням

  18 -- 27 років - призовний вік. Міністр оборони вже казав, що у нас торік 6 тисяч громадян віком 18-19 років виявили бажання стати до лав Збройних Сил та інших військових формувань. Але ми були «урізані» нормою Указу, де регламентувалось, що призовний вік — з 20 до 27 років. Загалом ми надали такі самі конституційні права зазначеній категорії громадян, суворо дотримуючись норм Закону в частині стосовно їхніх прав бути призваним на строкову військову службу, – заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера.

середа, 26 лютого 2020 р.

Захист України

ЗАМІСТЬ ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ У ШКОЛАХ матимемо “ЗАХИСТ УКРАЇНИ”

    Відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет “Захист України” замість “Захисту Вітчизни”. Відповідну постанову Кабмін ухвалив сьогодні, 26 лютого 2020 року. 
    “Наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет “Захист Вітчизни” – один із проявів цього. Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета “Захист Вітчизни” на “Захист України”. Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл”, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.  “Захист України”обов’язковий для вивчення у 10-11 класах. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

понеділок, 24 лютого 2020 р.

нова стратегія нацбезпеки і воєнна стратегія


В Україні з'явиться нова стратегія національної безпеки і оборони та воєнна стратегія

Генеральний директор Директорату з питань національної безпеки та оборони Офісу президента Іван Апаршин заявив, що найближчим часом в Україні з'явиться нова стратегія національної безпеки і оборони та воєнна стратегія. Про це Апаршин сказав під час виступу на публічній дискусії «Річниця внесення змін до Конституції: результати та досягнення органів державної влади та громадських організацій на шляху України до НАТО». «Набуття членства в НАТО - в Україні це питання взагалі на сьогодні вже не обговорюється», - заявив він. 










пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Стати курсантом - 2020

Вищі військові навчальні заклади запрошують абітурієнтів


Вищі військові навчальні заклади:
Випускники ВВНЗ (ВНП ВНЗ) отримують вищу військово-спеціальну освіту, диплом державного зразка про повну (або базову) вищу освіту та відповідну кваліфікацію.

Термін підготовки:
офіцерів командного фаху — 4 роки;
офіцерів інженерного та гуманітарного фахів — 5 років.
Перелік конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти (вступних екзаменів) та вступних випробувань
           ДЕТАЛЬНІШЕ...

четвер, 20 лютого 2020 р.

День Героїв Небесної Сотні

Річниця розстрілів на майдані

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею»


середа, 19 лютого 2020 р.

ТРИЗУБ - Герб України

19 лютого - День ТРИЗУБА

 
 
19.02.1992 року Верховна Рада України затвердила Тризуб як Малий герб України, назвавши його "головним елементом великого Державного герба України". Це стало завершальним етапом символічної візуалізації української державності - маючи гімн, прапор і герб, Україна могла повною мірою презентувати себе в світі.
    За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах та предметах побуту.
    25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна рада прийняла Тризуб за офіційний герб УНР. З 22 січня 1919 року, згідно з законом про Злуку, Тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Тризуб був гербом гетьманської держави Павла Скоропадського, а також Директорії.

понеділок, 17 лютого 2020 р.

«Слава Україні!» - «Героям слава!»

Наказом Міноборони України будуть збережені визначені на даний час вимоги до військового вітання

  Міністерство оборони України зазначає, що втрата чинності Закону України «Про Стройовий статут Збройних Сил України» жодним чином не скасує військове вітання, яке буде закріплено у відомчому документі.
  У відповідному наказі Міністерства оборони України будуть збережені визначені на даний час вимоги щодо виконання військового вітання, а саме вітання: «Слава Україні!» та відповіді на нього: «Героям слава!». 
          ДЕТАЛЬНІШЕ...

пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Поставки ОВТ - 2019 р.

Торік до війська надійшло понад 7400 нових та модернізованих зразків ОВТ

      Про це під час брифінгу в Інформаційному агентстві АрміяInform повідомив представник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України полковник Владислав Шостак.

четвер, 13 лютого 2020 р.

Оновлено Типові правила гри "СОКІЛ" "ДЖУРА"

Світлина від Український державний центр національно-патріотичного виховання.Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») (далі – гра «Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної
свідомості.


понеділок, 10 лютого 2020 р.

Військово-патріотичне виховання молоді у Великобританії

У Британців сильна армія і славні бойові традиції

Так що не дивно, що всім організаціям, що займаються вихованням молодого покоління захисників вже більше 100 років.
Міністерство оборони офіційно підтримує кілька неформальних організацій:

Морські кадети https://www.sea-cadets.org/
14 000 кадетів, 400 підрозділів, 6000 волонтерів - вихователів.

Кадети сухопутних військ Army Cadet Force http://armycadets.com/ 
але є інформація на сайті армії http://bit.ly/37bsQUN
41 000 кадетів віком від 12 до 18 років, 9 500 викладачів - волонтерів, 1 700 підрозділів

Кадети ВПС https://www.raf.mod.uk/aircadets/
44 000 авіаційних курсантів і волонтерів по всій країні, 900 ескадронів.
Об'єднаний кадетський корпус ССF http://combinedcadetforce.org.uk/

42 720 кадетів і 3370 дорослих добровольців, 275 підрозділів при школах.

понеділок, 3 лютого 2020 р.

методичне об'єднання

нарада вчителів Захисту Вітчизни м. Нововолинська

Стандартно, каб.29 ліцей №8

Нова школа національно-патріотичного виховання

На Вінниччині відкрили школу
з національно-патріотичного виховання

— Від ідеї до її реалізації минуло близько пів року, – розповідає лейтенант Юрій Березовський, керівник школи, офіцер-психолог Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку. – І хоч створити школу було не так просто, всі зусилля того варті. 
             ДЕТАЛЬНІШЕ...

субота, 1 лютого 2020 р.

Призов офіцерів запасу


Нововолинський об’єднаний районний військовий комісаріат проводить відбір на військову службу за призовом
осіб офіцерського складу


Нововолинський об’єднаний районний військовий комісаріат згідно з Указом Президента України від 10.12.2008 року №1153/2008 «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»( із змінами), наказу Міністра оборони України №170 від 10.04.2009 року «Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України  військової служби у Збройних Силах України» (із змінами), Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», проводить відбір на військову службу за призовом осіб офіцерського складу  наступні категорії громадян України (чоловічої та жіночої статі) які:
не досягли 43-річного віку;
пройшли  повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів               запасу (закінчили військові кафедри);
мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра;     
присвоєно відповідне звання офіцерського складу запасу;
не проходили військову службу у Збройних Силах України та службу в резерві;
            перебувають на загальному військовому обліку.